Нацбанк склав прогноз, як до кінця року подешевшає бензин

Нацбанк склав прогноз, як до кінця року подешевшає бензин

24 апреля 2020

До кінця року ціна на нього може впасти на 10-16%.

Про це заявив заступник голови Національного банку України Дмитро Сологуб, передає ЕП. Він повідомив, що Нацбанк у своєму макроекономічному прогнозі заклав ціну нафти на рівні $35 за барель. Не виключено, вона впаде більше через цінові війни та ситуацію із наповненістю сховищ. Враховуючи це, у регуляторі очікують, що «падіння цін на бензин буде достатньо значним – десь якраз 10-15%».

Тим часом, російські нафтовики почали продавати бензин на біржі у збиток, але при цьому на заправках в РФ ціни стабільні й не знижуються.

Деякі експерти вважають, що падіння цін на нафту суттєво не знизить ціни на бензин і дизпаливо. А інші прогнозують, що найближчим часом в Україні впадуть ціни на бензин, дизельне паливо, моторні й агрегатні масла. Зокрема, бензин може подешевшати в середньому на 15-20%.

Антимонопольний комітет України вважає, що ціни на бензин в Україні мають істотний потенціал для зниження. За даними аналітики, яку АМКУ отримує від агентств, бензин А-95 можна виправдано здешевити ще на 3-5 гривень.


Комментарии пользователей

Добавить комментарий

Написать комментарий

 

Количество оставшихся символов -