У Кримінальному кодексі тепер дві статті за нетверезе керування з однаковим номером

У Кримінальному кодексі тепер дві статті за нетверезе керування з однаковим номером

19 марта 2021

Верховна Рада 16 лютого 2021 року прийняла закон про розширення повноважень поліції та посилення відповідальності за п'яне водіння (законопроект 2695). Цим законом Кримінальний кодекс доповнили статтею 286-1, яка існувала в ньому і до цього. Таким чином, в КК тепер дві статті з однаковим номером, але різним змістом

Перша Стаття 286-1. “Керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції”.

Вона стосується керування напідпитку і передбачає за таке діяння штраф у розмірі 34 000 грн з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

У разі повторного порушення – штраф зростає до 51 000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років.

Друга Стаття 286-1. “Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння”.

Регламентує санкції за ДТП з потерпілими, яке скоєно п’яним водієм і передбачає позбавлення волі на строк до трьох років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від трьох до п’яти років якщо потерпілому нанесені тілесні ушкодження середньої тяжкості.

Також вона встановлює відповідальність за тяжкі тілесні ушкодження, смерть, та смерть кількох осіб. Найвища міра покарання за цією статтею - позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від семи до десяти років.

Невизначеність

Як з даної ситуації тепер виходитимуть суди і правоохоронні органи, поки неясно. Дві статті з однаковим номером і різним змістом, скоріш за все, створять певні перепони для правосуддя.


https://auto.24tv.ua/tag/zakonodavstvo_tag73


Комментарии пользователей

Добавить комментарий

Написать комментарий

 

Количество оставшихся символов -