Витрати водіїв зростуть

Витрати водіїв зростуть

16 января 2023

Iз 1 сiчня 2023 в Українi було встановлено новий пенсiйний збiр при першiй реєстрацiї легкового автомобiля. Тож тепер ця сума зросте, інформує «Голос».

Оскiльки прожитковий мiнiмум зрiс до 2 684 гривнi у 2023 роцi, сума пенсiйного збору при першiй реєстрацiї автомобiля змiнилася i залежить вiд вартостi автомобiля:

3% — якщо вартiсть авто не перевищує 165 розмiрiв прожиткового мiнiмуму для працездатних осiб, встановленого законом на 1 сiчня звiтного року (до 442 860 гривень);

4% — якщо вартiсть легкового автомобiля становить вiд 442 860 гривень до 778 360 гривень;

5% — якщо об’єкт оподаткування перевищує 778 360 гривень.

Змінився розмір пенсійного збору при першій реєстрації легкового авто — Кіровоград 24: Портал про місто

Варто зауважити, що при першiй державнiй реєстрацiї в Українi легкового автомобiля фiзичнi особи сплачують збiр на обов’язкове державне пенсiйне страхування. При цьому не важливо, чи автомобiль куплений в автосалонi, чи завезений з-за кордону, чи є вживаним.

Вартiсть автомобiля визначається вiдповiдно до:

договору купiвлi-продажу;

договору мiни;

довiдки органiв митної служби;

акта експертної оцiнки вартостi автомобiля;

iнших документiв, що пiдтверджують цю вартiсть.

«Зазначений податок сплачується на бюджетнi рахунки, вiдкритi в головних управлiннях Казначейства, за мiсцем проведення першої державної реєстрацiї автомобiля в сервiсних центрах МВС. Варто зазначити, що цей податок розраховується без урахування ПДВ», – додають в Головному сервiсному центрi МВС України.


Комментарии пользователей

Добавить комментарий

Написать комментарий

 

Количество оставшихся символов -