Як довго можна їздити в Європі на українських номерах

Як довго можна їздити в Європі на українських номерах

28 сентября 2022

Якщо ви хочете використовувати для поїздок Європою автомобіль з українськими номерами, то згідно з європейським законодавством на це є 6 місяців. За півроку треба буде виїхати з ЄС і знову в'їхати на його територію, щоб "обнулити" цей термін.

У випадку, коли через 6 місяців автомобіль все ще необхідний вам у Європі, існує три способи, як його можна "легалізувати":

розмитнити та поставити машину на облік у Європі (за розмитнення доведеться заплатити приблизно третину вартості автомобіля); 

кожні 6 місяців перетинати кордон, щоб обнулити термін ввезення; 

продати автомобіль в Україні та купити інший автомобіль у Європі.

Проте ті громадяни України, які набули статусу тимчасового захисту в країнах ЄС, мають право на використання як українських прав, так і зареєстрованих в Україні власних автомобілів без їх конвертації та реєстрації за новим місцем проживання протягом усього терміну дії статусу тимчасового захисту.

У більшості країн-членів ЄС – до 4 березня 2023 року, у Польщі – до 31 грудня 2022 року. Але загалом – до 6 березня 2025 року згідно з Регламентом, який передбачає щорічну пролонгацію дії статусу захисту у деяких країнах ЄС.

Водночас ті українці, які не скористалися правом на тимчасовий захист або були позбавлені його через недотримання або порушення його умов, повинні замінити права (за винятком прав міжнародного зразка) та перереєструвати транспортний засіб. Порушення згаданих зобов'язань загрожує українцям притягненням до адміністративної відповідальності (штрафів), у деяких країнах – аж до конфіскації авто.


Комментарии пользователей

Добавить комментарий

Написать комментарий

 

Количество оставшихся символов -